Firma Tanıtımı :

ESKİM Eskişehir Kimya Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Eskişehir Organize Sanayi bölgesinde bulunan, 15.000 m2si kapalı, toplam 25.000 m2lik alanda, 100 personeli ile yıllık 50.000 ton üretim kapasitesine sahip tesislerinde, muhtelif boya, vernik, inceltici, polyester, alkid ve mevcut ürünlerine ait muhtelif yardımcı malzemeler üretimi yapan ve kimya sektöründe hizmet veren bir kuruluştur.

Mobilya ve inşaat sektörleri ile çeşitli sanayi gruplarına boya, koruyucu ve yarı mamuller sağlayan Eskim, mobilya, inşaat, sanayi, polyester ürünler ve alkid reçineler olarak 5 ana grupta üretim yapmaktadır. 

Modern donanımlı laboratuarlarda gerçekleştirilen Ar-Ge çalışmaları ve süreç kontrolleri ile üstün teknolojiye sahip tesislerde üretilen yüksek kalitede, doymamış polyester reçineler, yardımcı malzemeleri ve incelticiler; tekne, ulaşım, tarım, düğme, elektrik, inşaat vb. sektörlerde ; banyo küvetleri, lavabo, suni mermer, çatı kaplama örtüleri, su depoları, inşaat yapı panelleri, elektrik malzemelerinin yerleştirildiği muhafaza kutuları, düğme, hediyelik eşya gibi çok geniş alanlarda kullanıma sunulmaktadır.

Alkid Reçineleri, tüm boya üretim alanlarında güvenle kullanılacak şekilde üretilmektedir.

Firma Tarihçesi :

1975 yılında Sayın Yılmaz TEZGÖREN tarafından Eskim Kolektif Şirketinin kurulması ile kuruluşumuzun ticari anlamdaki faaliyeti başlamıştır. Bir küçük sanayi sitesinde 100 m2lik kapalı alanda tiner imalatının yapılması ile ilk ürünümüz tüketicilerimize sunuldu.

1978 yılında kuruluşumuz bünyesine Sayın Ertuğrul TEZGÖREN katıldı ve yapımız daha da güçlenmiş oldu.

1979 yılında Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi 2. caddesinde bulunan ve 1600 m2lik kapalı alana sahip tesisimize taşınıldı. Yeni tesisimizde ilk etapta mobilya sektörüne yönelik vernik, boya ve tiner üretimi gerçekleştirildi. Sonraki etaplarda ürün yelpazemize sanayi boyaları ilave edildi. 

1990 yılında ticari statüde değişikliğe gidilerek Eskim Eskişehir Kimya Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi kuruldu. 

1994 yılında Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi 6. caddede bulunan alanımızda inşaata başlandı ve 1995 yılında tesis tamamlanarak üretim faaliyetlerine geçildi. Mevcut ürün yelpazemize yeni tesisimizde polyester reçineleri eklendi. 1997 yılında ise önemli olduğunu düşündüğümüz inşaat sektörüne yönelik ürün grupları ürün yelpazemize ilave edildi. 

Mayıs 2004 tarihi itibarı ile ESKİM Kimya Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi olarak değişen ticaret unvanı ile faaliyetlerimize devam etmekteyiz.

 


Copyright © 2012 Tüm Hakları Saklıdır Eskim A.Ş.